Kamery do wideokonferencji są oprócz słuchawek podstawowym narzędziem, jakie wykorzystuje się pracy i nauce zdalnej. Można oczywiście korzystać z np. z kamery wbudowanej w laptopie, lecz dla oczekujących czegoś więcej może to być niewystarczający wariant. Na całe szczęście dostać można naprawdę rozbudowane kamery wideokonferencyjne i za sprawą odpowiedniej konfiguracji są gwarantem najwyższej jakości obrazu.

W przypadku standardowej rozmowy o charakterze prywatnym to przekaz dźwiękowy jest tym dominującym środkiem przekazu, a obraz jest raczej atrakcyjnym dodatkiem. Oczywiście ważne jest to, aby prowadzący rozmowę się widzieli, lecz nie jest aż tak istotna dbałość o jakość obrazu. Czasem bowiem może za sprawą kompresji dojść do pewnych zniekształceń czy innych uchybień w pracy kamery. To, co ujdzie w przypadku prywatnych konwersacji, nie do pomyślenia jest w przypadku zastosowań biznesowych. W zasadzie nie ma tu znaczenie czy mówimy o spotkaniu biznesowym na najwyższym poziomie bądź też zdalnie prowadzonych zajęciach. W obu tych przypadkach nie można pozwolić sobie na niedociągnięcia, ponieważ oczekujemy najlepszej jakości obrazu. Tym samym warto sięgnąć po odpowiednie kamery wideokonferencyjne. W naszej ofercie dostępne są najróżniejsze rozwiązania w kilku przedziałach cenowych.

Alio FHD120 kamera USB z ultra szerokim kątem widzenia

W naszym asortymencie dostępnych jest szereg kamer USB dedykowanych laptopom i monitorom komputerom stacjonarnym. Sprzęt ten pozwala mieć pewność, że jakość transmisji sprawdzi się przy przekazach indywidualnych i grupowych.

Nasze kamery wideokonferencyjne mają najwyższej jakości obraz Full HD/4 K, co pozwala wykorzystywać je w systemach wideokonferencyjnych, jak i też transmisji obrazów na żywo. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu pamiętajmy o tym, że ten ma szereg parametrów wpływających na postrzeganie nas przez rozmówcę po drugiej stronie. Mając to na uwadze, dobierajmy kamerę z obiektywem dostosowanym do pomieszczenia.

Nabywając w naszej ofercie sprzęt do transmisji wideokonferencji, możemy go z powodzeniem stosować przy profesjonalnej komunikacji biznesowej, jak również w celach bardziej prywatnych. Zraszamy do kontaktu, a nasi doradcy służą merytorycznym wsparciem na każdym etapie zamówien

------ ♣ ------