Aby wybrać odpowiednie urządzenie powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania pomagające ustalić, czego konkretnie potrzebujesz.

Podstawowa kamera internetowa lub profesjonalna kamera o wyższej rozdzielczości zapewniająca drobniejsze szczegóły?
Oddzielna kamera tablicowa lub kamera dokumentacyjna?
Kamera PTZ, która może zdalnie obracać, przechylać i powiększać za pomocą pilota zdalnego sterowania?
Czy potrzebujesz szerokokątnego obiektywu w aparacie, aby uchwycić duży pokój?
Czy masz ciemne otoczenie, które może wymagać oświetlenia, lub aparat, który ma dobrą wydajność przy słabym oświetleniu?


Kamkorder Canon VIXIA HF R800 to doskonały wybór, który zawiera wbudowany obiektyw zmiennoogniskowy umożliwiający kadrowanie, a także optyczną stabilizację obrazu sprawiającą, że ruchy wyglądają o wiele płynniej. Urządzenie jest dostępne w zestawie do domowego przesyłania strumieniowego, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia transmisji, takie jak mikrofon, statyw, konwerter wideo na komputer i torba do przenoszenia.

Domowy zestaw do przesyłania strumieniowego z kamerą Canon VIXIA HF R800
Jeśli potrzebujesz drugiego ujęcia — powiedzmy szerszego ujęcia, a także zbliżenia fotografowanego obiektu — kamera Panasonic HC-WXF991K 4K Ultra HD z podwójną kamerą zaspokoi twoje potrzeby oferując dwa aparaty w jednym. Standardowy obiektyw aparatu rejestruje jedną klatkę, a na rozkładanym ekranie można wstawić ujęcie obrazu w obrazie za pomocą dodatkowej kamery. HC-WXF991K komunikuje się również przez Wi-Fi, więc nie będziesz potrzebować zbyt wielu kabli.

Kamera PTZ (pan/tilt/zoom), taka jak kamera konferencyjna HuddleCamHD 3X Gen2 USB 2.0, może być świetną opcją do zdalnego sterowania za pomocą pilota, joysticka, a nawet telefonu. Może uchwycić wiele kątów oraz wyposażona jest w obiektywy szerokokątne, pomagające pokryć całe pomieszczenie.

Jeśli masz bardziej elastyczny budżet, mogą Cię zainteresować kamery i systemy wyższej klasy. Kamera Canon XA40 Professional UHD 4K to świetna opcja wykorzystywana w dziennikarstwie do nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości 4K, z możliwością nagrywania na kartę SD, wejściami audio XLR dla standardowych profesjonalnych mikrofonów, obiektywem z 20-krotnym zoomem i wyjściem HDMI.

Dodatkowe opcje obejmują kamerę internetową Xcellon HDWC-WA101 Full HD z zestawem oświetlenia kamery internetowej Lume Cube, który zawiera poręczną lampkę, która dodaje więcej niż tylko oświetlenie pomieszczenia, pozostając w niewielkim rozmiarze. Kamera internetowa Logitech BRIO Webcam dodaje nagrywanie i wyższą rozdzielczość. Jest prosta, kompaktowa i można ją zamontować.

------ ♣ ------