VoIP to technologia umożliwiająca prowadzenie rozmów za pośrednictwem łączy Internetowych. Telefony IP, nazywane również telefonami VoIP, występują w wielu odmianach, w zależności od konkretnych potrzeb organizacji.

Wśród telefonów biurowych VoIP można wybierać zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, w zależności od tego, jaki charakter ma nasza praca i jak duża mobilność wchodzi w grę.

Istnieją również telefony VoIP, które są specjalnie zaprojektowane do sal konferencyjnych i telekonferencji, mają funkcję głośnomówiącą, niektóre oferują połączenia wideo , a inne najlepiej sprawdzają się w np. w call center.

W naszym sklepie mamy ofertę z najlepszymi telefonami VoIP na rynku. Chociaż usługi telekomunikacyjne VoIP są nadal najistotniejsze z punktu widzenia jakości usługi i połączeń telefonicznych to sprzęt telco to nadal podstawa w biznesie.

Technologia, na której opiera się telefony VoIP lub IP, z pakietami danych audio dostarczanymi przez połączenia internetowe, a nie tradycyjne sieci PSTN i ISDN, oznacza, że ​​usługi VoIP są zwykle tańsze i bardziej skalowalne niż tradycyjne sieci telefoniczne.

Niektóre z najlepszych telefonów IP działają na nowoczesnych systemach operacyjnych dla smartfonów, takich jak Android, aby zapewnić im te zaawansowane funkcje – od wideokonferencji po rozmowy z wieloma użytkownikami, a także zarządzanie kontaktami i harmonogramami. Mogą również współpracować z usługami konferencji audio, aby maksymalnie wykorzystać możliwości komunikacji.

Niektóre z głównych marek w przestrzeni VoIP to Yeaink, Cisco, Poly, Grandstream.
Firmy te opanowały znaczną część rynku telefonów IP, oferując bardzo potrzebne funkcje, takie jak klawisze – skróty szybkiego wybierania, wyświetlacze graficzne, kompatybilność z Bluetooth i wiele innych. Funkcje te są atrakcyjne zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i domowych, przy czym telefony VoIP są stosowane zarówno w zastosowaniach korporacyjnych, jak i osobistych, a ostatnio coraz bardziej popularne stają się zarówno telefony B2C, jak i domowe telefony IP.

Telefony VoIP Cisco z serii 6800

Telefony przewodowe z szyfrowaną komunikacją w pełni programowalne klawisze na telefonie są programowalne

Zalety: Łatwość obsługi, Doskonała jakość dzwięku, Niezawodny sprzęt

Wady:GUI może być bardziej intuicyjne – Wcześniejsze modele wykorzystują czarno-biały wyświetlac

Telefon IP Grandstream z serii GRP, GXP, GXV

Inteligentny wielozadaniowiec z funkcją ekranu dotykowego

Telefon przewodowy , Obsługuje 3 linie, 3 konta SIP i 4-stronne konferencje głosowe; 8 klawiszy szybkiego wybierania; 2,8-calowy ekran LCD; Zestaw głośnomówiący audio HD. Doskonała jakość połączeń + Duży, jasny ekran dotykowy LCD + Funkcje konferencyjne

Telefon VoIP Yealink SIP T2

Fantastyczny telefony IP w atrakcyjnej cenie. Telefony IP przewodowe
Kluczowe cechy: Obsługuje do 12 kont SIP w niektórych modelach; Kompatybilny z Wi-Fi i Bluetooth; Nagrywanie USB; zunifikowane oprogramowanie układowe. Obsługuje wiele kont VoIP + Bardzo przystępna cena

------ ♣ ------