CISCO

Amerykańska firma Cisco oferuje szeroką gamę sprzętu, oprogramowania i innego sprzętu telekomunikacyjnego. Ostatnio zyskała reputację, oferując jedne z najlepszych telefonów VoIP. Firma produkuje obecnie portfolio różnych telefonów, w tym chmurze, telefony działające w telefony PBX i telefony z ujednoliconą komunikacją.

Tutaj zdecydowaliśmy się rzucić światło na telefony VoIP Cisco z serii 6800, 7800 i 8800 – idealne zarówno do biura, jak i biura domowego . Każda seria ma swoje mocne i słabe strony, przy czym seria 7800 najlepiej nadaje się do ogólnej komunikacji biznesowej VoIP, urządzenia 8800 oferują funkcje połączeń wideo i głosowych nowej generacji, a seria 6800 obejmuje więcej podstawowych urządzeń, które są idealne do okazjonalnego użytku.

Patrząc na każdą serię urządzeń z osobna, seria 6800 oferuje ergonomiczną konstrukcję, szerokopasmowe możliwości audio i jest wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości w skali szarości z białym podświetleniem ułatwiającym czytanie. Seria 7800, która jest wyposażona w te same standardy użyteczności, co seria 6800, oferuje również obsługę lokalnych języków i oferuje nienaganne zielone poświadczenia dzięki trybowi oszczędzania energii.

Jako telefon UC, seria Cisco 8800 jest droższa niż inne modele, ale ma wbudowany przełącznik Gigabit Ethernet do połączenia z komputerem, opcjonalny zestaw do montażu na ścianie i łączność USB . Poszczególne modele, w tym 8845 i 8865, są również wyposażone w funkcje wideo HD, które mogą być szczególnie poszukiwane w firmach, które przewidują, że praca zdalna stanie się stałym elementem życia biurowego.

Dzięki tak szerokiemu zakresowi dostępnych zestawów słuchawkowych i konkurencyjnym cenom dla każdego z nich, urządzenia z serii Cisco 6800, 7800 i 8800 są doskonałymi i wszechstronnymi urządzeniami dla firm – niezależnie od tego, czy chcą prostego, łatwego w obsłudze telefonu VoIP, czy też szukają zaawansowana funkcjonalność UC.

GrandStream

Grandstream Networks dostarcza zarówno firmom, jak i konsumentom sprzęt do komunikacji głosowej i wideo IP, a wszystkie serie GRP, GXP i GXV stanowią doskonały wybór dla osób potrzebujących najwyższej jakości telefonu VoIP.

Seria GRP to seria telefonów IP klasy operatorskiej, które są przeznaczone do masowego wykorzystania. Obejmuje serię GRP2600, która charakteryzuje się nowym, eleganckim wyglądem, przeprojektowanym doświadczeniem użytkownika i ujednoliconym oprogramowaniem układowym. Istnieją również telefony IP Essential, które zostały zaprojektowane z myślą o niedrogich wdrożeniach, niezależnie od tego, czy firmy mają pracowników na miejscu, czy też zdalnych.

Tymczasem seria GXP jest przeznaczona dla osób, które często używają telefonu i wymagają dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji. GXP2020 oferuje dedykowane funkcje telefonii stacjonarnej i SIP, współpracując ze wszystkimi funkcjami, których oczekuje się od dobrego telefonu VoIP. Osiem klawiszy szybkiego wybierania ułatwia i przyspiesza kontakt z głównymi stykami, a dźwięk HD oznacza, że ​​dźwięk powinien być wyraźny zarówno w słuchawce, jak i w zestawie głośnomówiącym. Cztery programowalne klawisze programowalne XML umożliwiają czterokierunkowe konferencje głosowe, a obsługa Bluetooth umożliwia przełączanie między telefonami w razie potrzeby.

Aby uzyskać dodatkowe funkcje, firmy nie muszą szukać dalej niż seria Grandstream GXV. Urządzenia te są wyposażone w funkcje wideo zapewniające wrażenia multimedialne. Dodanie systemu operacyjnego Android i funkcji ekranu dotykowego oznacza również, że pracownicy mogą korzystać z zalet telefonu stacjonarnego i tabletu w jednym, poręcznym urządzeniu.

Yealink

Yealink, firma produkująca sprzęt komunikacyjny, specjalizuje się w dostarczaniu do narzędzi współpracy, których potrzebują nowoczesne firmy, aby łączyć się z klientami na całym świecie. Oferuje szeroką gamę telefonów VoIP na różnych poziomach cenowych, więc prawdopodobnie znajdzie się urządzenie pasujące do wszystkich przedziałów budżetowych.

Podstawowa oferta obejmuje serię Yealink SIP T2 i chociaż może nie oferować niektórych szybszych funkcji droższego modelu, nadal zawiera wszystkie niezbędne dodatki, których firmy oczekują od telefonów VoIP: wbudowany książka telefoniczna, głos HD i funkcjonalność Power over Ethernet (PoE). Do słuchawek mogą w dużej mierze towarzyszyć interfejsy LCD w skali szarości, ale wszystkie oferują doskonałą funkcjonalność w przystępnej cenie.

W międzyczasie seria SIP T3 obiecuje zapewnić płynniejsze działanie biura dzięki technologii inteligentnego filtrowania szumów i platformie zarządzania urządzeniami Yealink. Wszystkie urządzenia z tej serii są łatwe w utrzymaniu i modernizacji dzięki temu, że są wyposażone w zunifikowane oprogramowanie i wydajny procesor. Seria T4 jest podobnie bogata w funkcje, a także jest wyposażona w opcje rozszerzenia przez Bluetooth, Wi-Fi i funkcje nagrywania USB.

Dla firm, które chcą telefonu VoIP, który na nowo definiuje współpracę w miejscu pracy, seria SIP T5 jest dobrym wyborem. Na przykład VP59 obsługuje dynamiczną, wyjmowaną kamerę HD 1080P, 8-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, 27 klawiszy dotykowych i wykorzystuje system operacyjny Android 7.1. Podobnie jak wszystkie urządzenia produkowane przez Yealink, zapewnia doskonałą funkcjonalność w przystępnej cenie.

Avaya

Amerykańska firma Avaya jest dobrze znana ze swoich niezawodnych, prostych telefonów – urządzeń, które mogą usprawnić komunikację dla pracowników, niezależnie od tego, czy przebywają w biurze, czy w domu. Seria J, obejmująca sześć urządzeń, ma elegancki, ergonomiczny wygląd i jest wyposażona w duży, czytelny ekran, obsługę PoE i dwa porty sieciowe.

Model podstawowy, telefon J129, jest idealny do poczekalni, korytarzy i młodszych pracowników. Jest wyposażony w dziennik połączeń ze 100 wpisami, czytelny, monochromatyczny wyświetlacz i port 10/100 Mb / s do podłączenia stacji roboczej komputera do . Listę funkcji dopełniają trzy kontekstowe klawisze programowe, alarmy wyciszenia i wbudowana opcja zwiększania głośności.

Przesuwając się w górę skali płac, J139 jest wyposażony w jasny, kolorowy wyświetlacz, ma cztery wskaźniki stanu i jest idealny dla użytkowników, którzy wymagają tylko najczęściej używanych funkcji, takich jak wstrzymanie, przekazanie, konferencja, przekierowanie, zaparkowanie / cofnięcie połączenia. W międzyczasie J159 jest wyposażony w kolorowe wyświetlacze podstawowe i dodatkowe, wykorzystuje elastyczną architekturę dostosowaną do zmieniających się potrzeb biznesowych i współpracuje z Avaya Aura, Avaya IP Office i wybranymi platformami kontroli połączeń innych firm.

Firma Avaya oferuje również trzy urządzenia z wyższej półki w postaci telefonów J169, J179 i J189. Dodają one dodatkowe funkcje, takie jak obsługa wielu języków, wskaźniki oczekujących wiadomości i przyciski LED. Zarówno telefony J179, jak i J189 są również wyposażone w kolorowe wyświetlacze oraz szeroką gamę fizycznych i wirtualnych przycisków, aby zapewnić najwyższą jakość pulpitu. Warto również wziąć pod uwagę, że moduł rozszerzający J100 jest dostępny dla właścicieli słuchawek J169 / J179 i jest idealny w sytuacjach, w których przewodowy Ethernet nie jest dostępny, takich jak pop-upy, targi i zdalne pracy środowiska .

Poly

Wcześniej znany jako Polycom, Poly nadal produkuje sprzęt do komunikacji audio dla firm i konsumentów, a jego telefony VoIP są uznawane za jedne z najlepszych na rynku. Firma posiada dwie podstawowe serie telefonów IP: serie V i C. Podczas gdy seria C została zaprojektowana do obsługi pracowników, niezależnie od tego, czy znajdują się oni w centrali, czy w biurze domowym, seria V ma szereg funkcji zwiększających zaangażowanie klientów w call center środowiskach .

Modele CCX pozwalają firmom wybierać między zestawami słuchawkowymi lub telefonami, są wyposażone w kolorowy ekran dotykowy i oferują natywne środowisko Microsoft Teams . Wielokrotnie nagradzana technologia audio zapewnia również, że ludzie nie powinni mieć problemu z odczytaniem informacji podczas rozmowy, a wyjątkowa funkcja Audio Fence blokuje hałas otoczenia dla każdego, kto dzwoni w ruchliwym biurze lub hałaśliwym otoczeniu domowym.

Wśród urządzeń z serii C CCX 400 może być opcją dla początkujących, ale nadal jest wyposażony w pięciocalowy wielodotykowy wyświetlacz LCD i wydajność opartą na systemie Android 9. Podobnie CCX 500 ma również certyfikat Microsoft Teams, ale ma własny dedykowany przycisk, który ułatwia znajdowanie spotkań i kontaktów. CCX 600 oferuje to wszystko, a także rozwiązanie eliminujące echo i możliwość zainstalowania telefonu w dowolnym miejscu dzięki zintegrowanemu Wi-Fi.

W międzyczasie modele VVX obejmują zarówno tańsze urządzenia z ekranami w skali szarości, jak i bardziej luksusowe alternatywy z wyższej półki. W szczególności VVX ​​500 zyskał uznanie za funkcjonalność telefonu hostowanego, który dobrze współpracuje z wieloma wysoko ocenianymi dostawcami usług VoIP.

Snom

Snom z siedzibą w Berlinie produkuje telefony VoIP od 1999 r. Firma oferuje szeroką gamę telefonów komórkowych i szczególnie chętnie odwołuje się do organizacji, które wymagają dużej instalacji telefonów, takich jak hotele, zakłady opieki zdrowotnej lub duże skalować korporacje. Połączenie niskiej ceny zakupu i wysokiego poziomu efektywności energetycznej sprawia, że ​​model D120 jest szczególnie odpowiedni dla firm zatrudniających znaczną liczbę pracowników, które muszą pozostawać w kontakcie.

Chociaż pojawiło się kilka skarg dotyczących jakości dźwięku D120, urządzenie zostało w dużej mierze chwalone za prostą konstrukcję, przejrzysty wyświetlacz i włączenie kilku specjalnych klawiszy funkcyjnych, w tym wstrzymywania połączeń i szybkiego dostępu do katalogu firmowego. Włączenie podświetlanego wyświetlacza dla D120 jest również unikalne wśród telefonów VoIP w tym przedziale cenowym.

Dla firm, które potrzebują szerszego zakresu funkcji, rodzina urządzeń Snom D3XX zapewnia sprawdzoną jakość, niezależnie od tego, czy firmy używają lokalnych, czy hostowanych rozwiązań VoIP PBX. Model D385 stanowi idealne połączenie eleganckiego wzornictwa i najnowocześniejszej technologii, oferując 4,3-calowy kolorowy wyświetlacz TFT. Ekran umożliwia również użytkownikom utworzenie do 48 wielokolorowych klawiszy funkcyjnych LED, z których każdy może być indywidualnie przypisany do takich funkcji, jak szybkie wybieranie, przekazywanie połączeń i wiele innych funkcji.

Seria D7XX to najbardziej zaawansowana seria telefonów VoIP firmy Snom, na czele której stoi model D785, wyposażony w zintegrowany procesor sygnału cyfrowego, drugi ekran i łączność Bluetooth. Moduł rozszerzenia kolorów Snom D7 umożliwia również firmom dodanie 16 fizycznych (i 48 wirtualnych) swobodnie programowalnych klawiszy LED w celu zwiększenia funkcjonalności.

------ ♣ ------