Kiedy jesteś w sklepie z zamiarem zakupu mikrofonu do gier, nie szukasz studyjnej jakości dźwięku, więc możesz pomyśleć, że wybranie najtańszej opcji, jaką możesz znaleźć na półce, jest najlepszym sposobem. Nie jest to jednak prawda. Chociaż cena jest głównym czynnikiem, są również inne rzeczy, o których należy pamiętać.

W tym przewodniku omówimy różne czynniki, o których należy pamiętać, kupując mikrofon do gier, oraz o tym, co należy wiedzieć przed zakupem mikrofonu.

Co musisz wiedzieć
Oto główne elementy, o których należy pamiętać, gdy szukasz nowego mikrofonu do gier.

Mikrofony USB oraz analogowe
Istnieją dwa rodzaje opcji łączności, analogowe i USB. Analog oznacza, że ​​Twój mikrofon zostanie podłączony do gniazda 3,5 mm (nazywany minijackiem). Jeśli zamierzasz używać mikrofonu z laptopem, prawdopodobnie jest on wyposażony w gniazdo combo, które będzie już używane przez słuchawki, więc nie masz miejsca na podłączenie mikrofonu. W takim przypadku zdecydowanie polecamy wybór mikrofonu USB.
Posiadanie mikrofonu w słuchawkach ma swoje zalety. Jeśli używasz komputera, na którym masz indywidualne wejścia dla mikrofonu i słuchawek, możesz podłączyć wszelkiego rodzaju sprzęt, taki jak wzmacniacz z mikrofonem. Ale jeśli nie używasz wzmacniacza lub interfejsu audio, zmuszony jesteś do korzystania z kontrolera audio wbudowanego na płycie głównej. Co może nie być najcudowniejszą rzeczą na świecie.

Kształt
Przy zakupie mikrofonu do gier ważną rolę odgrywa również forma. Mikrofon musi być lekki i regulowany. Jeśli uwiera w głowę lub utrudnia ruchy, będzie przeszkadzać i nie będziesz czuł się komfortowo, używając go.
Jeśli chodzi o mikrofon krawatowy, często zdarza się, że nie zatrzaskuje sie on na naszych ubraniach skutkując uderzeniem w ziemię.

O wszystkich tych rzeczach należy pamiętać, kupując dedykowany mikrofon do gier. To, co działa dla Ciebie, zależy od Twoich preferencji i przypadku użycia, więc musisz pomyśleć o tym, jak zamierzasz używać swojego mikrofonu, zanim faktycznie go kupisz.

------ ♣ ------