1. Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego produktu powinieneś być poinformowany o tym, jak Twoja firma korzysta z komunikacji mobilnej. Przyjrzyj się jak w Twojej firmie odbywa sie komunikacja telefoniczna, aby dowiedzieć się, w jaki sposób łączysz się z klientami, innymi firmami i jak pracownicy komunikują się ze sobą. Pozwala to zobaczyć, czego potrzebuje Twoja firma.
 2. Rozważ potrzeby bezpieczeństwa
  Wrażliwe lub bezpieczne dane, prywatne rozmowy telefoniczne oraz informacje finansowe lub osobiste nie mogą się dostac w niepowołane ręce. Telefony komórkowe stanowią niebezpieczeństwo ze względu na luki w systemach zabezpieczeń. Niektóre telefony lepiej reagują na wszelakiej maści systemy zabezpieczające czy też aplikacje szyfrujące.
 3. Badania aplikacji
  Oprogramowanie biznesowe i przydatne narzędzia są łatwo dostępne na urządzeniach mobilnych. Jednak urządzenia z systemem iOS mają inne aplikacje niż Android lub Windows. Jeśli wybierzesz telefon osadzony na Androidzie, ale dotychczas używałeś aplikacji dostępnej tylko w iPhonie, będziesz musiał wprowadzić zmiany. Zgodne oprogramowanie ułatwia płynniejszą wymianę danych.
 4. Rozważ narzędzia organizacyjne
  Każdy typ telefonu oferuje przydatne narzędzia, takie jak kalendarze, przypomnienia i inne funkcje. Ważne jest zorganizowanie swojej rutyny pracy. i. Możliwość zsynchronizowania kalendarza w telefonie z planem biznesowym lub wyszukania hasła ułatwi Ci to zadanie. Określ, które narzędzia są najbardziej użyteczne.
 5. Żywotność baterii
  W przeciwieństwie do biznesowych systemów telefonicznych urządzenia mobilne zasilane są baterią. Niektóre telefony komórkowe wyposażone są w bardziej żywotne batere niż inne. Jeśli podróżujesz służbowo lub przebywasz z dala od źródła zasilania przez dłuższy czas, potrzebujesz telefonu, który posłuży Ci jak najdłużej.
 6. Koszt
  Finansowanie kosztów związanych z komunikacją może być ważnym problemem, ale cenę należy porównać z korzyściami dla Twojej firmy. Upewnij się, że Twoja firma ma plan usług telefonicznych, który odpowiada jej potrzebom.

------ ♣ ------