KORZYSTANIE Z PLASTIKOWYCH TOREB
To nie czas na delikatność, ryzyko zarażenia podczas używania czyjegoś mikrofonu jest naprawdę duże. Kropelki śliny mogą być niewidzialne gołym okiem, ale przenoszą między innymi wirusy. Zatem bezpośrednim celem jest zapobieganie lądowaniu tych kropelek na powierzchni mikrofonu, gdzie mogłyby zostać przekazane następnemu pracownikowi. Cienka plastikowa torba naciągnięta na mikrofon skutecznie ochroni urządzenie.

Plastikowa torba zmienia dość mocno to jak mikrofon rejestruje nasz głos, dlatego zachęcamy do korzystania z tej opcji w naprawdę ekstremalnych przypadkach

CZYSZCZENIE OSŁONY MIKROFONU
Pop filtry z tworzywa sztucznego i innych materiałów stałych można bez problemu czyścić środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi (np. 70% alkoholu izopropylowego. Piankę można ostrożnie umyć ciepłą wodą z łagodnym detergentem i wysuszyć w temperaturze do 70°, jednakże bardziej polecamy zwykłe przetarcie suchą, czystą ściereczką.

CZYSZCZENIE MIKROFONU
Obudowę mikrofonu powinniśmy czyścić szmatką zwilżoną alkoholem izopropylowym. Inne środki czyszczące na bazie alkoholu mogą zniszczyć farbę. Aby zapobiec uszkodzeniom, należy bardzo uważać, aby żadna ciecz nie dostała się do wnętrza mikrofonu, szczególnie do membrany wewnątrz kapsuły mikrofonu.

Wirus ginie znacznie szybciej w ekstremalnych temperaturach. Nasze mikrofony są podczas używania ich podgrzewają się do około 60°C (nazywamy to ,,sztucznym starzeniem”), więc wiemy, że temperatura od 50°C do 60°C nie zaszkodzi działaniu mikrofonu.

DEZYNFEKCJA UV-C
Często możemy przeczytać na temat wspaniałych rezultatów wystawiajac mikrofon na promieniowanie UV-C. Jednakże, wiele tworzyw sztucznych na ogół nie zachowuje się obojętnie będąc narażonym na promieniowaniem UV-C. Zakłada się, że plastik może zmienić swój kolor oraz fakturę. Producenci farb ostrzegają, że UV-C może zniszczyć warstwę farby. Można założyć, że powłoka może co najmniej blaknąć i stać się krucha, jeśli będzie wystawiona na działanie UV-C przez dłuższy czas.

------ ♣ ------ ------ ♠ ------ ------ ♦ ------