Czym jest inteligentne oświetlenie?
Inteligentne rozwiązania oświetleniowe zapewniają łątwiejsze zarządzanie oświetleniem dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych elementów sterujących. Produkty te zazwyczaj dostosowują oświetlenie w oparciu o obłożenie, dostępność światła dziennego lub inne warunki.

Philips Hue
Kiedy myślisz o inteligentnym oświetleniu, może przyjść Ci do głowy Philips Hue. Wprowadzony po raz pierwszy w 2012 roku, Philips Hue to linia produktów LED zmieniających kolor i biały nastrój stworzonych przez firmę Philips, w tym żarówek, pasków świetlnych, lamp i kontrolerów ściennych.

Zestaw startowy Philips Hue White Ambiance
Oświetlenie Philips Hue działa bezprzewodowo za pośrednictwem urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone i iPad, a do komunikacji wykorzystuje protokół oświetlenia Zigbee. Ta specyfikacja jest tańsza niż inne bezprzewodowe sieci osobiste (WPAN), takie jak Bluetooth lub Wi-Fi.

Cena
Pakiety startowe Philips Hue wahają się w cenie od 250 do 750 zł, w zależności od rodzaju świateł zawartych w pakiecie. Poszczególne żarówki wahają się w cenie od 50 do 150 zł za sztukę. Dodatki, takie jak listwy świetlne i lampy, również są płatne, czasami nawet 380 zł za sztukę.

Plusy: Łatwa konfiguracja, światła działają przez długi czas.
Minusy: Wysoka cena w zależności od liczby potrzebnych świateł.

Alternatywy Philips Hue
Philips Hue nie jest jedynym inteligentnym rozwiązaniem oświetleniowym. Firmy takie jak LIFX i IlUMI również oferują inteligentne rozwiązania oświetleniowe. W zależności od budżetu, warto przyjrzeć się tym alternatywom przed podjęciem decyzji.

LIFX
Dzięki inteligentnym żarówkom LIFX możesz wybierać spośród milionów kolorów oraz wielu odcieni bieli. Co najlepsze, konfiguracja LIFX nie wymaga koncentratora, mostu ani dodatkowego sprzętu. Po prostu wymień istniejące żarówki i pobierz darmową aplikację LIFX, aby cieszyć się nowym, niezwykłym światłem
Ceny tych żarówek są znacznie zróżnicowane, od 100 do 200 zł Za 280 zł można kupić żarówkę LIFX+ , która pomaga rozjaśnić Twoją przestrzeń nawet w ciemności za pomocą podczerwieni.

Inteligentne przełączniki
Z punktu widzenia instalacji nie ma nic prostszego niż wymiana standardowych żarówek na inteligentne żarówki w Twoim domu. Możesz zamienić istniejące przełączniki światła na inteligentne przełączniki i zachować posiadane żarówki. Dodając inteligentny przełącznik, zautomatyzujesz sam włącznik światła
Jeśli w Twoim domu jest dużo opraw oświetleniowych o nieregularnych rozmiarach, powinieneś rozważyć inteligentną wtyczkę.

Nadal nie możesz się zdecydować? Używanie kombinacji inteligentnych świateł, inteligentnych przełączników i inteligentnych wtyczek w domu jest pomysłem wartym namysłu. Upewnij się tylko, że wszystkie Twoje rozwiązania będą działać na tym samym urządzeniu mobilnym. W ten sposób możesz sterować oświetleniem w całym domu za pomocą tego samego urządzenia.

------ ♣ ------ ------ ♠ ------ ------ ♦ ------

No available phrases in the database.