Przyszłość pracy została nieodwracalnie zmieniona. Coraz więcej właścicieli firm łączy model pracy w biurze z pracą zdalną, aby chronić zdrowie pracowników, gdy świat walczy ze śmiertelnym wirusem. Pracownicy mają jednak inne problemy do rozwiązania: zwiększenie wydajności w nowej normalności.

 Pracownicy podczas pracy zdalnej spędzają dziennie ponad 8 godzin dziennie siedząc przy biurku; w ten sposób meble do pracy znacząco przyczyniają się do zdrowia i produktywności pracowników. W okresach pandemii i po pandemii, kiedy wielu pracowników przez większość dni pracuje z domu, zapotrzebowanie na ergonomiczne stanowiska pracy stała się jeszcze większa.

Ergonomia! To jest hasło, na którym liderzy biznesu muszą się skupić, aby zwiększyć wydajność pracowników w nowej normalności. Stanowiska pracy, na których pracownicy spędzają do 8 godzin dziennie, powinny pomagać w pracy, a nie ją utrudniać. Dobrze dopasowana stacja robocza pozwala wygodnie siedzieć w naturalnej pozycji, bez konieczności pochylania się lub schylania, aby korzystać z komputera.

Aby odpowiednio skonfigurować ergonomiczną stację roboczą, musisz najpierw określić najlepszą dla siebie wysokość biurka. Nie ma uniwersalnych mebli ergonomicznych, ponieważ pracownicy mają różny wzrost i budowę ciała.

 Jeśli musisz pochylić się do pracy, prawdopodobnie nie siedzisz we właściwej pozycji. Ergonomiczne biurko pozwala wygodnie położyć ręce na blacie tak, aby łokcie były ustawione prostopadle do powierzchni biurka. Jeśli twoje łokcie są pod kątem większym niż 90 stopni, może być konieczne podniesienie biurka lub obniżenie krzesła; a jeśli twoje łokcie są ustawione pod kątem mniejszym niż 90 stopni w stosunku do biurka, biurko powinno być opuszczone lub krzesło podniesione. Siedzenie przy biurku na nieodpowiedniej wysokości przez dłuższy czas może spowodować zesztywnienie oraz ból mięśni.

 Pandemia koronawirusa wywróciła kulturę pracy do góry nogami, zmuszając właścicieli firm i pracowników do znalezienia różnych sposobów na zachowanie zdrowia i bezpieczeństwa w obecnej rzeczywistości. Podczas gdy pracodawcy przeprojektowują miejsce pracy, aby ograniczyć potencjalne narażenie na zarażenie, zasadnicza potrzeba poprawy warunków ergonomicznych w miejscu pracy stała się oczywista. W tym burzliwym czasie ustawienie wygodnego stanowiska pracy nie tylko poprawia nasze samopoczucie jak i również zwiększa efektywność.

------ ♣ ------