Umieszczając w domu wysokiej jakości system audio podnosimy poziom rozrywki. Urzędzenia te zostały z biegem czasu wyparte przez małe, tańsze oraz równie dobre głośniki przenośne.
Niektórzy fanatycy dobrego brzmienia są zdania, że dalej warto zainwestować w cały domowy system audio, ale to kwestia indywidualnego gustu. Oto lista argumentów za i przeciw tej inwestycji.

Zalety
Oglądanie filmów przejdzie do kompletnie nowego wymiaru, poczujesz się otoczony dźwiękiem zupelnie jakbyś siedział na sali kinowej.

Systemy dla całego domu, które zawierają głośniki zewnętrzne, są bardzo wygodne i zdecydowanie nadają klimat każdej aktywności na świeżym powietrzu – czy to koktajl, czy popołudniowe obowiązki.

A ponieważ głośniki są obecnie małe i mocne, posiadanie domowego systemu audio niekoniecznie jest drogie.

Przedział cenowy
Podczas gdy zagorzali koneserzy domowej rozrywki mogą i wydają 15 000 zł lub więcej na zaopatrzenie kina domowego, zdecydowana większość ludzi wydaje nie więcej niż 6 000 zł na system audio do całego domu – a średnia jest bliższa 2 100 zł.

Wady
Kina domowe wymagają od ich właściciela dobrze przygotowanego pomieszczenia, musi być ono wygłuszone oraz sam sprzęt poustawiany tak, żeby nie przykuwał oka, pamiętajmy, że ma on być tylko tłem dla naszych przeżyć.

Osoby, które bardziej wahają się przed wprowadzeniem technologii do swojego życia, mogą mieć problem z domowym systemem audio sterowanym przez smartfon z tych samych powodów, dla których mają problemy z inteligentnym dzwonkiem do drzwi. Mogą nie chcieć, aby ich dom był tak połączony w sieć. Z pewnością było wiele ostatnich przypadków, które pokazują, jak zdradliwa jest technologia.

Ze względu na to, jak inwazyjne mogą być niektóre aspekty domowego systemu audio – zwłaszcza w połączeniu z technologią, która ostatnio dostarcza muzykę – a także ze względu na to, jak szybko zmienia się elektronika i systemy techniczne, nie sądzimy, aby ta ingerencja w ognisko domowe była tego warta.

------ ♣ ------ ------ ♠ ------ ------ ♦ ------

Random value from the phrase column: nevertheless